Kedves mindenki, kedves ismerősök.. Mély fájdalommal tudatom veletek, hogy belehalt az igazába a férjem! Egy ártatlan háromgyermekes Kecskeméti apa, aki csak.. Szégyellje magát minden törvényhozó, aki EZT hagyta.. - Tényleg ILYEN aljas országban élünk??!



Családbarát kormány, családbarát önkormányzatok. Inkább ne lennének azok, csak hagynák élni és boldogulni azokat, akik ezért mindent megtesznek. Mélységesen felháborító az eset, remélem, lesz olyan ügyvéd, aki végigviszi az ügyet és győzni fog az igazsága.Íme Bakó Sándor tragikus története. Ha valakire, akkor Bakó Sándorra (†38) igaz, hogy megharcolt az ál­maiért. A háromgyerekes kecskeméti családapa amióta az eszét tudta, az igaz szerelemre, gyerekekre és egy gyönyörű otthonra vágyott.
Sándor nemcsak álmodozott, lépésről lépésre mindent megtett, hogy álmai valóra is váljanak. Az otthonteremtés mesesze­rűen indult, Kecskeméttől pár kilométerre megtalálták a megfelelő telket, rajta a félkész házzal. Megvették, boldogságuk határtalan volt. Mint a Tények riportjából kiderült, mindez azonban nem tarthatott sokáig. – Sanyi szakmája kőműves volt, de mindent meg tudott csinálni. A munka mellett építette a házat, napról napra szépült az épület és a telek többi része is. Ásott halastavat, fát ültetett, mindig csak azt nézte, hogy a három gyereknek minden a legjobb legyen.
A bajok akkor kezdődtek, amikor mentünk az önkormányzathoz, bevittük az érvényes építési engedélyt és jeleztük, hogy újat szeretnénk, mert több átalakítást is tervezünk a házon – mesélte Sándor felesége, Szilvia.
A család évekig harcolt egy meleg családi fészekért, együtt azonban keveset élvezhették. Az új engedélyt azonban nem kapták meg, mondván, a Honvédelmi Minisztérium nem járult ahhoz hozzá, mert Sándorék háza 200 méteren belül volt az egykori honvédségi üzemanyagbázistól.
Ezt követően az önkormányzat lezáratta az ingatlant, Bakóék pedig albérletbe kényszerültek. – A férjem igazi hős volt. Hét évig pereskedtünk, és ő nem csüggedt. Beadványt írt, papírokat szerzett be, ügyvédekkel tárgyalt, mert bízott benne, hogy egyszer megkapjuk, ami jár nekünk. Idén januárban a Kecskeméti Törvényszék kimondta, hogy igazunk van, és jár nekünk 46 millió forint – eleveníti fel a család kálváriáját Szilvia, aki szerint azonban hiába harcoltak az igazságért. A végső döntést idén tavasszal az ítélőtábla mondta volna ki, de nem született meg a jogerős ítélet, mert a fellebbezésükhöz csatolt számlamellékleteket az egyik ügyvéd nem továbbította az ítélőtáblára. – Nyolc nappal ezelőtt Sanyi egy barátjával betonozott, amikor rosszul lett. Hiába jött a segítség, meghalt. Biztos vagyok benne, hogy a rengeteg idegeskedés miatt állt meg a szíve. Rengeteget harcolt. Szegény belehalt a sok igazságtalanságba, ami velünk történt. Most még az is kiderült, hogy addig a tárgyalást is felfüggesztik, amíg nincs meg a hagyatéki tárgyalás. A három gyerek miatt erősnek kell lennem, de nagyon ­hiányzik a férjem – sírta el magát az özvegyen maradó Szilvia.
Másképp látja az önkormányzat: Az önkormányzat szerint Sándornak minimális változtatásokat kellett volna végrehajtania ahhoz, hogy megkaphassa az építési engedélyt. Szerintük a férfi mégsem az engedélynek megfelelően készítette el az épületet. A katonai üzemanyagbázis miatt a honvédség sem járult hozzá Sándor házának befejezéséhez. Az önkormányzat állítja, ők próbálták rendezni a helyzetet, csereingatlant is felajánlottak neki. Hozzátették, ők soha nem lakoltatták ki a családot.

AKTUÁLIS:

Főoldal