Most jelentették be a hírt Rubint Rékáról - Alig hisszük el:


Már nem lehetett mit tenni, a nyaralásról vitték az onkológiára Rubint Rékát, azonnal műteni kellett. Rubint Réka nemrég Montenegróban pihent a családjával, azonban nem sok ideje maradt a kikapcsolódásra: a régóta súlyos betegséggel küzdő fitneszedzőt egy előrehozott műtét miatt azonnal az onkológiai intézetbe szállították. A beavatkozás után videóüzenetben számolt be állapotáról, hangsúlyozva, hogy a legnehezebb napokon már túl van, és napról napra egyre jobban érzi magát. A Story beszámolója szerint az eredetileg későbbre tervezett operáció időpontját előrehozták, így a családi utazás után rögtön az onkológiára kellett mennie. A műtétet követően közösségi oldalán jelentkezett be. A videóban fáradtan, de bizakodóan beszélt követőihez, kezében rózsafüzérrel. Elmondása szerint a beavatkozás napja és az azt követő időszak jelentette számára a legnagyobb megpróbáltatást, azóta azonban fokozatos javulást tapasztal.
„Amíg van egy utolsó esélyed, van esélyed a győzelemre is! Mert a statisztika nem számol a szívvel!” – fogalmazott. A megpróbáltatások ugyanakkor még nem értek véget számára, hiszen a műtét után hosszabb felépülési időszak vár rá, ráadásul kezelőorvosa újabb kemoterápiás kezelést is előírt. A kórházban férje, Schobert Norbert, valamint gyermekeik, Lara, Norbika és Zalán is mellette voltak. Réka elmondása szerint a nehéz időszakban elsősorban a hitéből, szerettei támogatásából és a sportolói szemléletből merít erőt. Betegágyáról Rafael Nadal gondolatait is felidézte, miszerint a valódi bajnokok a legnagyobb kihívásokat is képesek legyőzni. Háláját fejezte ki családjának, barátainak és az Onkológiai Intézet munkatársainak, akik végig mellette állnak. A fitneszedző azt is elárulta, mi ad számára igazán motivációt a küzdelemhez: legnagyobb vágya, hogy megélhesse azt a napot, amikor unokáit a karjában tarthatja. Forrás

AKTUÁLIS:

Főoldal